Kdo Se Stal Vítězem Soutěže Eurovision Song Contest

Anonim

Na Eurovision Song Contest 2012 vystoupilo mnoho talentovaných umělců a pro specialisty bylo velmi obtížné určit potenciální vítěze. Hlavní důraz byl kladen na obraz umělců a popularitu jejich písní.

Kdo vyhraje soutěž

V roce 2011 vyhrál populární duetní soutěž Eurovision duet „El and Nikki“z Ázerbájdžánu, který vystoupil se zápalnou skladbou „Running Scared“. Krátce před akcí, která se letos konala v Baku, se vážně diskutovalo o tom, kdo nyní získá titul nejlepšího umělce.

Mnoho sázek bylo učiněno ve prospěch Velké Británie a jejího zástupce Engelberta Humperdincka, který nedávno dosáhl 76 let. Přednesl píseň „Love Will Set You Free“. Je třeba říci, že věk účastníků se stal jedním z hlavních kritérií při pokusu o určení možného vítěze. Ruský kolektiv „Buranovskie Babushki“tak už před příchodem do Baku vzbudil zájem veřejnosti, zejména poté, co novináři viděli představení písně „Party for Everybody“ruských umělců.

Mnoho pozorovatelů soutěže věřilo, že Švédsko zvítězí. Zpěvačka Loreen pro ni předvedla píseň „Euphoria“, která už udělala šplouchnutí v různých hitparádách. Jako možná uchazečka o druhé místo byla vybrána italská zpěvačka Nina Zilli s písní „L'Amore E Femmina“. Irské duo „Jedward“a srbský umělec Zeljko Joksimovic by podle názoru publika mohli obsadit třetí nebo čtvrté místo.

Na soutěži Eurovision 2012 se představili umělci a skupiny ze 42 zemí, z nichž každá připravila jedinečné a barevné představení. Semifinále se konalo 22. a 24. května, což do značné míry potvrdilo očekávání publika ohledně pravděpodobných vítězů. Finále bylo vysíláno v sobotu 26. května. Podle výsledků hlasování publika se na prvním místě umístil švédský zpěvák, jehož výkon získal 372 bodů. Druhé místo obsadil kolektiv „Buranovskie Babushki“(259 bodů) a třetí - zpěvák ze Srbska Zeljko Joksimovic (214 bodů).